AGAGROANALYSIS SCIENTIFIC SOCIETY (pjt)

Budapest, Lajos u. 115. Hungary 1036 Telefon/fax: 36-1/250-6064, 36-27-380-665

Vissza a nyitó oldalra / Vissza a témajegyzékre / Vissza az elõzõ oldalra

Fõtémakör: Táplálék- és ivóvízmérgezések elleni küzdelmek, felfedezések


Téma: PER, AZ ADÓKÉNT BEHAJTOTT EGÉSZSÉGBIZTOSÍTÁSI- ÉS NYUGDÍJBIZTOSÍTÁSI JÁRULÉK BEFIZETÉSEKET ELLENKEZÕ CÉLRA FELHASZNÁLÓKKAL SZEMBEN


Tisztelt Fõvárosi Bíróság!
Budapest V., Markó u. 27.
1055

Tejfalussy András és társai felperesek részérõl az alábbi keresetkorlátozást és leegyszerûsített bizonyítási indítványt terjesztjük elõ az Országos Egészségbiztosítási Pénztár és társai alperesek ellen folyamatban lévõ 18.P.26.861/2004. sz. perben.

I/. Felperesként ezúton konkrétizáljuk, hogyí az alperesek egyetemleges károkozási felelõsségének az ítéleti megállapítását kérjük, annak kimondásával, hogy az alperesek az általuk ún. „egészségbiztosítási- és nyugdíjbiztosítási” szolgáltatásuk címén az Adóhivatal útján beszedetett pénzt részben nem a rendeltetésének megfelelõen használják fel, sõt eredeti rendeltetésével nyilvánvalóan ellentétes célra is használják, az alábbi 1-3.- pontban felsorolt célra, orvosi módszerel való apartheidhez.

Emellett kérjük azt, hogy a t. Bíróság az ellentétes célra felhasznált TB- és nyugdíjjárulék-ra való befizetésekkel számoltassa el felénk az alpereseket.

Ezenkívül azt kérjük, hogy a t. Bíróság tiltsa el alpereseket a nem tiszta ivóvíznek a teljesen tisztánál egészségesebbnek feltüntetésétõl, és a nem fiziológiás konyhasó- és káliumevésnek a fiziológiásnál egészségesebbnek hiretésétõl és a minden ételízesítõ sóra vonatkozó Magyar Szabvány kijátszásával engedélyezett kálisó tartalmú sók ajánlásától és árusítani engedésétõl.

II/. Alperesi alábbi szolgáltatási hibákról és azokkal való károkozásokról van szó:

1./ A teljesen tiszta ivóvízhez az arzénnel stb. mérgezett ivóvíz ivásra alkalmasabbnak feltüntetése, lásd a mellékelt ivóvíz feliratot.

2./ A konyhasó fiziológiás pótlásánál, lásd a mellékelt SALSOLA fiziológiás infúziós oldat feliratán a víz/konyhasó arányát, amely kb. azonos a tengervízben és a vérben lévõvel, a sokkal kevesebb konyhasó pótlás egészségesebbnek geltüntetése, lásd a mellékelt rendõrségi (hamis) szakvéleményt, amelyet az Egészségügyi Tudományos Tanács Igazságügyi Bizottságának az elnöke írt alá.

3./ A fiziológiás pótlásnál sokkal több kálium evésére beszéltek rá minket, s a káliumot a hagyományosnál sokkal nagyobb arányban tartalmazó ételeket, italokat, szabványsértõ sókeverékeket ajánlanak, mint egészségesebbet. Lásd a mellékelt Családorvos Lap cikkbeli és ETT/IB (hamis) szakvéleményeket. adatok merültek fel arra, hogy mesterséges szívinfarktus és más életrövidítések tudatos elõidézésérõl van szó, anelyet tudományos eredmények, pl. az RDA-k meghamisításával orvosok folytatják.

III/. Indítványozzuk, hogy a t. Bíróság a bizonyítást a mérési adatok alapján és csakis azok alapján engedje folytatni.

IV/. Teljes költségmentességet kérünk jelen perben, s ehhez szeretnénk benyújtani a szükséges adóigazolásokat.

V/. Bûnügyi bizonyítékként mellékeljük az AGROANALíZIS TUDOMÁNYOS TÁRSASÁG PJT-NK HONLAPJÁNAK CD-n általunk kiadott jelenlegi tartalmát, az alperesek törvénysértését bizonyító mérési adatokkal.

A felperesi bizonyítási indítványunk további alátámasztására mellékeljük a rendõrségi szakértõk (!) mérési adat meghamisító durva csalásait bizonyító általunk kiadott CD-t is, s azon az Agroanalízis Tudományos Társaság pjt-nk honlapja
(AQUANET.FW.HU) (mai) tartalmát. A CD-n szerepelnek azok az iratok, amelyek igazolják azt, hogy a mérési adatok Orvosszakértõi Intézetben és Magyar Tudományos Akadémián a mérési adatok értelmezéséhez értõ szakértõk által igazolásra kerültek, s ez teljes mértékben bebizonyította, hogy az alperesek által finnszírozott ETT/IB és hasonló „szakvélemények” a mérési adatok vonatkozásában teljesen hamisak, azaz a rendõrségi nyomozás leállítására a teljesen hamis szakértõi véleményük miatt került sor.

A t. Bíróság szíveskedjék elrendelni büntetõbírósági elbírálást aparthdeid vádjával a CD-n csatolt bûnügyi bizonyíték csomag mérési adati bizonyítékainak alapulvételével!

VI/. Sajnos az alperesi Magyar Állam jogi képviselõi olyan óriási ügyvédi munkadíj követelésekkel álltak elõ egy kapcsolatos perben, hogy emiatt egyelõre el kell
halasztanunka kártérítési igényeink elõterjesztését . Elõször egy közbensõ ítéletet kell kérünk, s a kártérítési igényünk elõterjesztésére vonatkozó jogunkkal ez után fogunk élni.

VII/. Bejelentjük itt, hogy jogutódunknak tekintjük e per vonatkozásában a károsult állampolgárok bármelyikét azért, mert alperesek közveszély okozásával vádolhatók.

VIII/. Felperesek mindegyike kéri, hogy esetleges távollétekor az addigi összes iratanyag alapján szíveskedjék a t. Bíróság megtartani a tárgyalását, hogy az ítélkezés
se húzódhasson el.

IX/. Mellékelt bizonyítékcsomag a felperesi bizonyítási indítványhoz:

1./ Az alperesek által pénzelt szervezetek engedélyeire hivatkozó felirat, amelyben a tiszta ivóvíznél mérgezõbbnek tüntetik fel a nem tiszta vizet (a túlszennyezett ivóvíz hígítását desztillált vízzel). Engedélyszáma: FÁÉEÁ 5-1696/2000.

2./ Az egész egészségügyi apparátus minisztériumi állásfoglalása arról, hogy az európai uniós határértéket többszösen meghaladó arzéntartalmú ivóvíz egészségesebb, mint a teljesen tiszta, a WHO által ivóvízként ajánlott desztillált víz. E hivatalos iratban a konyhasóval sózás tiltása miatt és a kálium túladagolása miatt is várható életveszélyt (megbontják a szervezet elektrolít egyensúlyát a nem fiziológiás konyhasó- és káliumpótlások) a tiszta víz kalcium- és fluor- stb. „hiányának” tulajdonítják (hamisan). ESzCsM ikt. sz.: 38261-3/2003-0007/SIF, Dr. John Anna, 2003.XI.13., a Verõcei Polgármesteri Hivatalnak, „Tájékoztató”c. mellékletel együtt 4 oldalon.

3./ Egészségügyi Tudományos Tanács Igazságügyi Bizottsága hamis szakvéleménye a Tejfalussy András által tett feljelentésre. BRFK jiv. sz. I.. 909/1993., ETT/IB Ikt. sz. 10-175-ETT/IB/1993., Bp., 1993. 03.9., aláíró: Dr. Berentey György elnök.

4./ A Medicus Anonimus Családorvosi Lap (99/március (VII. Évf. 3. száma, a konyhasó helyett kálisóval sózásra rábeszéléssel és annk akadémiai elnökségi eredetével.

5./ A SALSOLA fiziológiás infúziós sóoldat felirata, mely szerint a desztillált víz vérbe közvetlenül bejuttatva sem lehet veszélyes, ha azt az elektrolít egyensúlyhoz szükséges fiziológiás (konyha)só pótlás kíséri (99/0,9 a fiziológiás víz/só pótlási arány).

6/ Az AQUANET.FW.HU internetes honlapunk jogvédett jelenlegi tartalma CD-n, mint bûnügyi bizonyíték az RDA (napi ajánlott dózis) hamisításokkal folytatott apartheidre.


Tisztelettel:

Tejfalussy András
felperesi pertársaság képviselõ
_____________________________________________________________________

7 pld-ban személyesen benyújtva az 1-5./ számú bizonyítékkal és 1 db. CD-n a bûnügyi bizonyíték csomaggal, amely az Agroanalízis Tudományos Társaség pjt AWUANET.FW.HU nyilvános honlapja aktuális jelenlegi tartalmának CD-másolata.


Tisztelt Fõvárosi Bíróság!
Budapest V., Markó u. 27.
1055


kereset korlátozás

Tejfalussy András és társai felperesek részérõl, az Országos Egészség Biztosítási Pénztár és társai alperesek ellen folyamatban lévõ

19.P.26.8612004. sz. polgári perben

Budapest, 2004. november 22.


Tisztelettel:

Tejfalussy András
a felperesi pertársaság
részérõl.


/ Code: tb-pénzfelhasználások /


A bírósági kereset apartheid-bûnözést is bizonyító mellékletei

1. SZ. MELLÉKLET


2. SZ. MELLÉKLET

Másolat

EGÉSZSÉGÜGYI, SZOCIÁLIS ÉS CSALÁDÜGYI MINISZTÉRIUM
Intézményi Fõosztály


V.Budapest, Arany János u. 6-8. Elõadó:
Telefon: 301-7832 Hiv.szám:
Telefax: 301-7833 Melléklet: 3 lap
E-mail: johnanna@eszcsm.hu Tárgy: ivóvíz-probléma
Válasz esetén kérjük levelünk számára és ügyintézõnkre hivatkozni!
Szám:38261-3/2003-0007SIF

Dr. Szente Kálmán úrnak
alpolgármester

Verõce Önkormányzata
Polgármesteri Hivatal

Verõce
Árpád út 40.
2621


Tisztelt Polgármester Úr!


Dr. Csehák Judit miniszter-asszonynak júliusban felvetett veszélytelen ivóvízzel
kapcsolatos számos kérdését megvizsgáltuk. Elnézését kérem a hosszúra nyúlt
ügyintézésért, de a téma közérdekû jellegére tekintettel az Országos
Közegészségügyi Központ, az Országos Közegészségügyi Intézet, és az Országos Élelmezés- és Táplálkozástudományi Intézet szakértõitõl szakmai állásfoglalást kértünk.

Kérem fogadja el részletes véleményünket, melyet mellékelten megküldök.

Budapest, 2003. november 13.
Üdvözlettel:


Dr.John Anna
fõosztályvezetõ


TÁJÉKOZTATÓ
Az ivóvízzel bevitt ásványi anyagok jelentõségével és a desztillált víz fogyasztás egészségünkre gyakorolt hatásaival kapcsolatban felmerülõ leggyakoribb kérdésekrõl:

1. Vannak-e olyan ásványi anyagok, amelyek bevitelében
számottevõ az ivóvíz egészségügyi jelentõsége? A kiegyensúlyozott és változatos táplálkozás esetén a szervezet anyagcseréjében szerepet játszó ásványi anyag- és nyomelem után- pótlás általában teljes mértékben biztosított.

Ennek hiányában azonban az ivóvízzel (vagy ásványvízzel) bevitt ásványi anyagok jelentõsége megnõ. Igy pl. a nem kielégítõ mennyiségû tej- és tejtermék fogyasztás esetén a vízzel bevitt kálcium fiziológiai hiányt pótol. Bizonyos életkori csoportok esetében még kiegyensúlyozott táplálkozás esetén is kimutatható egyes ásványi
anyagok vízzel történõ bevitelének a jelentõsége. A Német Táplálkozástudományi Intézet 2000. évi jelentése szerint a menopausa korában lévõ nõk esetében a kálciumpótlás jelentõsége emelhetõ ki, míg magnéziumpótlás ajánlható a 15-19 éves korcsoportban.

2. Elõfordulnak-e az ivóvízben egészségre ártalmas anyagok
és mi a teendõ ezekkel kapcsolatban?
Elõfordulhatnak. Az ország lakosságának
jelentõs része például a jelenlegi szabályozás
szerint megengedettnél nagyobb arzén-tartalmú ivóvízzel van ellátva.

A vízminõség javítására 2009-ig tartó kormányprogram indul, amelynek során az egészségre kockázatot jelentõ tényezõk csökkentésére irányuló beavatkozások kapnak elsõbbséget. Azok a fogyasztók, akiknél csak ilyen víz áll rendelkezésre joggal igényelhetnek tájékoztatást errõl, és az átmeneti idõszak teendõirõl. A felvilágosítást az ÁNTSZ szakemberei végzik. Egészséges ivóvíz átmeneti hiányában folyadékpótlásra
tartályban szállított, illetõleg palackozott ivó- vagy ásványvizet használnak.

3. Pótolhatóak-e az ivóvízbõl és a táplálékból hiányzó ásványi anyagok és nyomelemek?
Pótolhatóak. Számos táplálék kiegészítõ készítmény áll rendelkezésre, azonban ez nem mentesíti az államot és az ivóvíz szolgáltatót az egészséges ivóvíz biztosításának kötelezettsége alól.Az ivóvíz minõségérõl szóló 201/2001. (X.25.) Kormány rendelet 5.§. (5) alatti - európai uniós elõíráson alapuló Kormány rendelet szerint az „...intézkedések következtében az ivóvíz minõsége nem romolhat az emberi egészség védelme szempontjából lényeges tényezõk tekintetében...”. Egyes eseteben (pl. jód-, vas-,vagy fluorid- pótlás céljából) így is szükség lehet táplálék kiegészítõ készítmények használatára, azonban szociális szempontból nem lenne elfogadható, hogy az ásványi anyagok pótlásának további költségeivel is a fogyasztókat terheljük.

4. Lehet-e veszélyes a desztillált- víz fogyasztása?
Lehet, sõt akár életveszélyes állapotot jelentõ ún. vízmérgezés is elõfordulhat.
Nagyfokú izzadás esetén a szervezet a kiválasztott vízzel együtt jelentõs mennyiségü
ásványi sót is veszít. * A desztilláltvízzel történõ folyadék- pótlás ilyenkor - egyéb úton történõ sóbevitel hiányában - a szervezet ionegyensúlyának gyors felborulásához, gyengeséghez, fáradsághoz, fejfájáshoz, majd izomgörcsökhöz, szívritmus zavarokhoz, sõt szívmegálláshoz, és halálhoz is vezethet. Kevésbé drámai módon, de ugyan-csak az ionegyensúly felborulásával károsítja a szervezetet az ún. desztilláltvizes böjt.
Természetesen a desztillált víz akár évekig tartó fogyasztása sem jelenthet egészségügyi kockázatot, ha az ásványi anyagoknak a táplálékkal történõ bevitelérõl
gondoskodunk. Azonban ilyenkor figyelembe kell venni azt is, hogy a különbözõ ásványok felszívódása a folyékony és a szilárd halmazállapotú táplálékból, valamint a tablettákból és drazsékból nem azonos módon, idõben és mennyiségben
játszódik le. A felszívódással kapcsolatos ismeretek hiányában a vízbõl hiányzó anyagok pótlása nem mindig oldható meg optimális módon.

5. Milyen egyéb egészségügyi problémákat okozhat a desztillált, ill. az egyes ásványi anyagokban szegény víz tartós fogyasztása?
Számos népegészségügyi tanulmány alapján nagy valószínûséggel igazoltnak tekinthetõ, hogy a kis keménységü (azaz kálciumban és magnéziumban szegény) ivóvíz fogyasztása esetén nõ a szív- és érrendszeri megbetegedések elõfordulási valószínûsége. Ezen felül, élvezeti érték szempontjából sem elhanyagolható a megfelelõ ásványi anyag tartalmú ivóvíz elõnye a desztillált vízhez képest. Közismert, hogy a desztillált víz ízetlen és nem oltja a szubjektív szomjúság- érzést. Igaz, ilyen tekintetben ugyancsak hátrányos a túl nagy ásványi anyag tartalmú vizek fogyasztása is, kellemetlen íz, fõzésre alkalmatlanság).

6. Vannak-e az ivóvíz minimális ásványi anyag tartalmára vonatkozó nemzetközi és nemzeti ajánlások és elõírások?

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) korábbi irányelvei és az Európai Unió elõzõ ivóvíz- minõségi Irányelvei is tartalmazott ilyen ajánlást/elõírást. A WHO irányelvek legújabb felülvizsgálata során ezek az ajánlások kimaradtak azon ítélet alapján, hogy általában a táplálékból biztosított a kellõ ásványi anyag bevitel. Mindazonáltal, több európai ország, így pl. Csehország, Szlovákia, Németország és hazánk ivóvízminõségi jogszabályai is elõírják az ivóvíz minimális keménységét.

7. Ajánlják-e bárhol a világban állami vagy tudományos szervezetek a desztilláltvíz-fogyasztást, mint a folyadékpótlás egyedüli vagy túlnyomó formáját?

Noha a desztilláltvíz fogyasztása divat, emögött sehol a világon nem állnak állami szervek vagy egyöntetü szakmai álláspontot képviselõ tudományos szervezetek. A reformtáplálkozási sajtóban és a világhálón is nagy számban fellelhetõ ún. tudományos álláspontok és társaságok többsége valójában üzleti érdekeket szolgál.

8. Jobb-e a desztilláltvíz, mint az arzénes?
Amennyiben a folyadékpótlásra a desztilláltvíz és a határérték feletti arzén-koncentrációt tartalmazó víz között kell választani, a döntést a magas arzéntartalmú víz fogyasztásának várható idõtartamától, illetõleg az arzén koncentrációjától lehet függõvé tenni. Ha az arzén koncentrációja csak kismértékben haladja meg a határértéket (pl. a korábbi 50 mikrogramm/liternél kisebb), rövid távra (pl. néhány hónapra, esetleg 1-2 évre) ez választható. Ha az arzén koncentrációja csak kismértékben nagyobb és/vagy hosszú távon nem áll más rendelkezésre.

A desztillált víz választható, azonban gondoskodni kell az ásványi anyag*-bevitel kiegészítésérõl.
______________
__________________________________________________________________________

Tisztelt. Polgármester Úr!

A SÓHIÁNY NEM „VÍZMÉRGEZÉS”, továbbá az izzadás konyhasó vesztést okoz, nem pedig kálcium-, magnézium-, jód-, fluor-, stb. hiányt. A minisztérium elõbb rábeszélt a „sószegény étrendre”, majd az emiatti betegségeket „vízmérgezésnek” hazudja?! Desztillált víz a legegészségesebb ivóvíz, pl. a Zsidó Törvénykönyv is annak minõsíti, már 1500 év óta (Talmud. Taanith. 10 a. lap.)!

Bp., 2003.november.25.

Tejfalussy András

NYÍLT LEVÉL!


3. SZ. MELLÉKLET


4. SZ. MELLÉKLET


Kiemelés a cikk 2. oldaláról

A cikk írója a Magyar Tudományos Akadémia Elnökségének tulajdonítja a konyhasó RDA kb. tizedére csökkentését és kálium RDA öt-tízszeresére növelését (az élettani RDA-khoz képest, amelyek a infúzisós fiziológiás sóoldat, a RINGER-oldat szerintiek az étkezésnél is. A napi 2 liter Ringer oldat szervezetbe bevitele = 2 liter desztillált víz + 18 gramm konyhasó + 0,4 gramm kálium + egy kevés kálcium pótlás).


5. SZ. MELLÉKLET

A szervezet elektrolit egyensúlya biztosítására be kell juttatni 1 liter desztillált víz mellé 9 gramm konyhasót is.


TOVÁBBI BIZONYíTÉKOK A KÁLIUM TÚLADAGOLÓ ÉS KONYHASÓ HIÁNYOS ÉLELMISZERREL TUDATOSAN VALÓ APARTHED OKOZÁSRA

AKADÉMIAI MÉRÉSTANI SZAKVÉLEMÉNY I.

A mérések tényleges adatai szerint a kálium túladagolási mérgezést okozó kálium dózisok sokkal kisebbek, mint a magyaroknak jelenleg ajánlott napi dózis (RDA = 4,5 gramm/nap), mely egyszerre elfogyasztva fél órán belül is bejuthat a vérbe és szívleállást is okozhat.


AKADÉMIAI MÉRÉSTANI SZAKVÉLEMÉNY II.


IGAZSÁGÜGYI ORVOSSZAKÉRTÕI INTÉZETI SZAKVÉLEMÉNY

KÖZVESZÉLYOKOZÓ ÁTTÉRNI A FIZIOLÓGIÁS KÁLIUMPÓTLÁSNÁL NAGYOBBRA


AKADÉMIAI MÉRÉSTANI SZAKVÉLEMÉNY III.

ENNEK AZ 1976-BAN A MEDICINA ORVOSI KÖNYVKIADÓ ÁLTAL 7000 PÉLDÁNYBAN MEGJELENTETETT KÖNYVNEK AZ ADATAI IS KÖZVETLENÜL BIZONYíTJÁK, HOGY A KONYHASÓEVÉS-CSÖKKENTÉSÉS A KÁLIUMEVÉS- NÖVELÉS ALKALMAS AZ ÁLLATOK ÉS EMBEREK LASSÚ KIPUSZTíTÁSRÁRA, A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA KORÁBBI ELNÖKE, DR. SZENTÁGOTHAI JÁNOS KUTATÓORVOS IS SZEREPEL A KÖNYV PUBLIKÁCIÓS JEGYZÉKÉBEN..


AKADÉMIAI MÉRÉSTANI SZAKVÉLEMÉNY III.

a


Dr. Kristóf Lászlóné jelezte Tejfalussy Andrásnak, hogy a kálisó mûtrûgya hatásáról azt jelentették a Magzar Tudományos Akadémia részére, hogy a kálisó javította a növények túlmelegedéstûrését, szárazságtûrését, nitrogénmûtrágya- és foszformûtrágya hasznosításását:

 


A mérés ANTIRANDOM software-rel tervezett mérõtere a Kertészeti Egytetem udvarán lévó fóliaházban

 

A mûtrágyahatások megjelentítése az antirandom analizûtor software-rel

A kálisómûtrágya elrontotta a növényzet alkalmazkodóképességét (mindenre).


1992-ben, az AGROANALíZIS TUDOMÁNYOS TÁRSASÁG verõcei kírérleti helyén kétféle kálium mûtrágyával végzett ANTIRANDOM hatásvizsgûló sokváltozós mérés ugyancsak is a kálium mûtrágyák mérgezõ hatását mutatta::


A KERTÉSZETI EGYETEM 458/82/4.1. SZ. AKADÉMIAI JELENTÉSBEN AZ ANTIRANDOM MÉRÉSRE HIVATKOZÁSSAL A KÁLISÓ HATÁSAIRÓL íRT EGYETEMI KIÉRTÉKELÉS TELJES ADATELLENESSÉGÉT, HAMISSÁGÁT A MAGYAR TUDOMÁNYOS AKADÉMIA SPECIÁLIS MÉRÉSTANI SZAKÉRTÕI CSOPORTJA A MÉRÉSEK TÉNYLEGES ADATAIBÓLAZ EML7.MTA" JELÛ EMLÉKEZTETÕ SZERINT HIVATALOSAN MEGÁLLAPíTOTTA


JELENTÉS A KÁLISÓ HATÁSAI MINISZTÉRIUMI KIVIZSGÁLÁSAÁRÓL


TÁJÉKOZTATTÁK A PÉNZÜGYMINISZTÉRIUMOT A KÁLISÓ MÉRGEZÕSÉGÉRÕL

A felsorolt többi melléklet többsége látható honlapunk kálisóval foglalkozó más lapjain..


Nyilvános közérdekû bejelentés Sólyom László köztársasági elnökhöz: Az „egészségügyi hozzájárulásként” és nyugdíjalapba befizetett, lakossági tulajdont képezõ pénzekkel tételesen el kell számolnia az államnak, mielõtt ahhoz hozzányúlhatna az Országgyûlés és/vagy a kormány, mert a nyilvántartások szétesnek, ELTÛNHETNEK” a „több biztosítós” rendszerre áttéréskor (Bp., 2008. 01. 22. Tejfalussy András)

Itt is lehet kattintani a nyugdíjelrabló bûnelkövetõk ellen az Állami Számvevõszék vizsgálatát is sürgetõ, 2009. 07. 13-i feljelentõiratra

Itt is lehet kattintani a fenti per folytatódására!

 


Vissza a lap kezdetéhez