Agroanalízis Tudományos Társaság

Vissza a nyitó oldalra K ö z é r d e k ű B e j e l e n t é s

KÖZÉRDEKŰ BEJELENTÉS Országgyûlés Környezetvédelmi Bizottsága Elnökéhez. A túlcsatornázási- és vízminôségrontási korrupciót folytatók ellen. (csatbe)


I/. A csatornázási vesztegetés a környezetvédelmi, egészségügyi, vízügyi és a földmûvelésügyi, valamint a belügyi tárcának az együttes mûve. Ezek ugyanis a lakosság ivóvíze tisztábbá tételének az önkormányzati törvényben elõírt kötelezettsége teljesítésének címén, több ezermilliárd forintos támogatást vettek át, "csaltak ki" a külföldiektõl és az ellenkezõjére költik el!


II/. Ahelyett azonban, hogy megépítették volna a már meglévõ szennycsatornákkal összegyûjtött szennyvíz tisztításához hiányzó szennyvíztisztítókat, további szennycsatornák tömegét építtették. Ezekkel a folyókat, s többi ivóvízbázisainkat is, még tovább szennyezték. Egy fillért sem terveztek a szennyvizeknek keletkezésük helyén való megtisztítására, s öntözésre, növénytáplálásra való felhasználására. S az ivóvizeket ténylegesen megtisztítani tudó technológiákra. Pl. a háztartások vízdesztillálóval ellátására sem adtak egy fillért sem. Nem is válaszoltak e javaslatunkra.

Az ivóvízminõség ellenõrzésének megjavítására sem szántak pénzt.

Ma, pl. a budapesti ivóvizet csak néhány, mintegy 11 szennyezõre szokták mérni.

Csak 15 ezer darab mintát mérnek be évente. Egy évben 365 nap van. A 22 kerületet figyelembevéve egy-egy kerület teljes területén naponta 2 db. vízmintát sem ellenõrizhetnek! Egyik megyében sem különb a helyzet. Ezt az Állami Számvevõszék jelentésben rögzítette. De csak én jelentettem fel. Idézet, a "Jelentés, a Vízügyi Alap mûködésének pénzügyi-gazdasági ellenõrzésérõl" c., 1997. október (R/381-b.) jelentés, 31-32. oldaláról: "Hazai viszonylatban a vízminõség mérésével kapcsolatos feladatok koordinálatlanok. Az ezzel foglalkozó szervezetek, intézmények között a feladatokat, módszereket tekintve nincs összhang.A vizsgálatok rendszere, gyakorisága, az eredmények, adatok összesítése egymástól eltérõ. A vízminõséggel kapcsolatos adatok gyûjtésének, rendszerezésének nincs felelõs gazdája. Az információs kapcsolatok is sok kívánni valót hagynak maguk után."

...A magyar szabvány a víz minõségére 64 paramétert ír elõ, melybõl mindössze 11-et mérnek rendszeresen. ... Ezért is fordulhat elõ olyan esemény, mint a szekszárdi vízszennyezés. /A szekszárdi városi vízmû vizében lévõ mérgezõ anyag (diklór-etilén) jelenlétére a véletlen - a városi ivóvizet használó Pannónia Sörgyár helyi üzemében tartott külföldi minõségellenõrzés - vezetett rá. (Ez a mérgezõ anyag nem tartozik a 64 paraméter közé)"

Kb. a vízminták fele a tûrtnél szennyesebb !!


III/. Mindez oda vezetett,

hogy bár a kb. 3 millió háztartási vízdesztillálót ugyan darabonként mindössze kb. 40.000.-Ft-os anyagköltséggel lehetne a lakosságnak elkészíttetni, vagyis csupán 120 milliárd forintba kerülne, s ha a munkabért s adóterheket egy 4-es faktorral rászámoljuk, akkor is csak 480 milliárd forintot igényelne, hogy mindenkinek mindig tökéletes tiszta ivó-és fõzõvize legyen,

hogy ennek az ellenkezõjét, a vezetékes vizet tovább szennyezõ csatornaépítést finanszírozzák a fenti minisztériumok. Ez az oka, hogy megélhetési bûnözéssé, országos korrupcióvá fajul, az EU-támogatás ellenkezõ célra történő pazarlása és annak kormányszintû fedezése, a képviselõk és a szakbizottságaik cinkos, korrupciós közremûködésével. A többezer milliárd forintból 480 milliót se akarnak adni a valódi megoldásra!

IV/. Az Európai Unió és a Világbank és Nemzetközi Valutaalap egyaránt gátolta a korrupció leleplezõdését. KTM-megbízottként jelentettük be, hogy csalás, hogy nem használnak termõtalajt is a szennyvíz megtisztítására. S, hogy nem portaszintû szennyvízhasznosítást és ivóvíztisztítást terveztetnek, hanem környezet- és vízbázis-szennyezést folytatnak a felvett pénzekbõl. Már megküldtem a Csatornapanama c. 1991-es általam adott interjút, amit annakidején -segítséget kérve a korrupciók ellen-, még Mádl Ferencnek is eljuttattam, aki ma köztársasági elnök. "Hálából" megpróbáltak elmegyógyintézetbe zárni e minisztériumok korrupciópártoló fõhivatalnokai, bírák, ügyészek, közokirat-hamisításai és agyrázkódásosra veretésem segítségével.

Budapest, 2001.XI.30. Tejfalussy András AGROANALÍZIS TUDOMÁNYOS PJT elnök
1036 Lajos u.115.Tel./Fax:250 60 64

Vissza a tartalomhoz

Vissza a weboldalhoz

Vissza az oldal tetejére